PechaKucha Night Vol. 1vol. 1

25. 7. 2012, 20:20
Kino Svět

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

Jiří Vicherek

Organizátor PechaKucha Night Ostrava, největší PKN v ČR, představil koncepci PechaKucha.

David Lobpreis

Vysokoškolský pedagog, věčný filozof a zakladatel místního filmového klubu David Lobpreis prezentoval na PechaKucha night téma "Znojmo jako kolébka elektronické hudby".

Evžen Šimera

Akademický malíř Evžen Šimera se věnuje jak konceptuálnímu umění a možnostem mezilidské komunikace, tak možnostem komerční komunikace a co nejefektivnějšímu doručení komerčního vzkazu. Má za sebou mnoha samostatných i společných výstav, a zároveň pracuje v reklamní agentuře jako idea maker.

Karel Pokorný

Znojemský rodák Karel Pokorný je akademický malíř, vysokoškolský pedagog a spoluzakladatel FIGURAMY. Jeho díla reflektují vjem krajiny vytvářením vizuálního komunikačního prostoru pro barevné vyjadřování. Modifikuje kresebnost prostřednictvím kovu, keramiky a skla k prostorovému vyjádření.

Martin Helán

Martin Helán vystudoval malbu v ateliéru prof. Mainera na FAVU v Brně. Svou tvorbu vystavoval na několika společných i samostatných výstavách. Na PKN představil své malby z posledního období.

Paulina Ebringer

Další účinkující byla Paulina Ebringer, slovenská umělkyně, která studovala interiérový a produktový design na Fakultě architektury STU v Bratislavě. Nyní se věnuje zejména figurální malbě. Tématem její prezentace bylo vytváření konceptu ve vlastní tvorbě.

Pavel Fila

Pavel Fila - IT specialista, programátor, organizátor znojemského kulturního festivalu ŠRAMLFEST... Jeho prezentace diváky seznámila s VJingem a aktivitami skupiny Ethernity Brothers.

David Grossmann

Další znojemský rodák, který vystoupil v červenci na PKN, je David Grossmann. Jeho prezentace byla věnovaná "Postavám na fotografiích realitních makléřů".

4AM

4AM - Fórum pro architekturu a média je otevřenou platformou experimentálních přístupů a různorodých aktivit týkajících se architektury, urbanismu, městského prostoru, současného umění a umění nových médií. Ve Znojmě představili své mnohé projekty.

Miro Pecho

Slovenský malíř a restaurátor Miro Pecho představil na znojemské PechaKucha Night obrazy svého chápaní a vidění světa fantasy. Jeho dominantou je detailní kresba, jenž plynule přechází do malby.

Historicky první PechaKucha Night Znojmo ve známém formátu 20x20 = 20 snímků x 20 vteřin.

V roce 2012 se Znojmo stalo šestým městem v republice s licencí provozovat PechaKucha Nights, což je nemalým úspěchem.

Historii PechaKucha Night Znojmo jsme zahájili v kině Svět ve 20:20 hod.