PechaKucha Night Vol. 12vol. 12

22. 5. 2015, 20:20 - 23:00
Garáže bývalého znojemského pivovaru
Design atd.

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

AAKKForever

Studio AaKk Forever tvoří produktový návrhář Adam Tureček a grafická designérka Kristina Ambrozová. Společně pracují od roku 2008 a od té doby nasbírali několik ocenění. Se stolem L a XL pro Amos Design vyhráli cenu EDIDA 2012 v kategorii nábytek, se skleničkou na becherovku pak Pohár českých designérů v roce 2014. Založili projekt do-it-yourself.cz, který nabízí nákresy designerských výrobků zdarma ke stažení a vlastnímu zhotovení.

Dan Merta

Znojemský rodák Dan Merta vystudoval dějiny umění a estetiku na Filosofické Univerzitě Komenského v Bratislavě. Jako kurátor připravoval výstavy na Pražském hradě (např. E. Dietmanna, Ch. Boltanskieho, K. Gebauera) a v galerii Raiffeisen stavební spořitelny (např. J. Černického, K. Nepraše, T. Císařovského). V letech 1999 – 2008 byl tajemníkem Společnosti Jindřicha Chalupeckého. V letech 1996 – 2000 pracoval jako vedoucí odboru kultury Prahy 3, kde spoluzakládal novodobou tradici kulturně-společenských bakchanálií: žižkovský masopust a vinohradské vinobraní. Od roku 2001 vede Galerii Jaroslava Fragnera.

EcoHeart

Dalším zástupcem ze Slovenska byli chalani z EcoHeart. Na PKN prezentovali jejich nápad na výrobu ekologických zubních kartáčků. Kartáčky mají těla z přírodního bambusu a jejich koupí člověk přispěje na neziskové projekty, které reálně mění naše okolí k lepšímu.

Klára Šumová

Klára Šumová je produktová a interiérová designérka. Ještě během studia na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze získala několik ocenění, v roce 2011 se se sedacím nábytkem „Osídlené krajiny“ stala Objevem roku cen Czech Grand Design. Krom svých samostatných projektů spolupracuje také s výrobci, řemeslníky nebo galeriemi. Pro firmu Preciosa navrhla skleněný lustr Candelabra, pro Hermés a Pietro Fillipi pak návrhy výloh. V poslední době založila spolu s Dirkem Wrigtem label koncept Oáza Collection.

Nomad Design

Developer, odborník na sociální média, designér, kreativec, copywriter, marketér. Co mají společného? V Nomad Design dali dohromady tým lidí, se kterým si přáli pracovat a vytvářet něco nového. Čas, který tráví prací, je pro ně zábavou a na jejich tvorbě je to vidět. Na PKN hovořili o svých marketingových kampaních a redesignových projektech (např. Jazzfest Brno, Festka, Nadační fond Emil).

Petra Bartoňková

Petra Bartoňková žila v Kostarice, Mexiku, Texasu i na palubě zaoceánské lodi. Labyrint světa na Aljašce či Havaji ale nakonec vyměnila za ráj svého srdce. Dnes žije mezi Brnem a Prahou, maluje obrazy, ilustruje, dává druhou šanci věcem, navrhuje interiéry. Našla i cestu, jak se kreslením dá pomáhat dětem z dětské onkologie. Říká, že život v Kostarice a Mexiku dal jejímu umění barvy a styl. Svůj styl pojmenovala PURA VIDA. Miluje barvy a úsměvy těch, kteří mají rádi její obrazy.

Rekola

O českém bikesharingovém projektu Rekola přijela na PKN popovídat Anna Bromová. Koncept úspěšně funguje v 5 městech v republice a nadále se rozšiřuje. Půjčíte si růžové kolo kdykoli se vám zachce. Jezdíte tak dlouho, jak budete potřebovat a nakonec kolo kdekoli odložíte pro dalšího jezdce. Žádné stojany, žádná omezení. Snad se dočkáme i ve Znojmě.

Roman Šedina

Roman Šedina je designer dekorativního porcelánu a keramiky v interiéru. V roce 2008 založil vlastní značku LIMITED, která se orientuje na design nekonvenčního autorského porcelánu v limitovaných sériích. Díky originálnímu geometrizujícímu tvarosloví a technologické náročnosti předmětů byl publikací KŘEHKÝ zařazen mezi přední české designéry porcelánu.

Dvanáctá PechaKucha Night Znojmo tentokrát v garážích bývalého znojemského pivovaru v rámci akce Garage Design!

Prezentující: Freshmen´s Gallery - putovní galerie s díly mladých umělců EcoHeart - značka vyrábějící ekologické kartáčky na zuby Roman Šedina - designér dekorativního porcelánu a keramiky v interiéru AAKKForever - duo zabývající se grafickým a produktovým designem Dan Merta - ředitel Galerie Jaroslava Fragnera Petra Bartoňková alias malířka a kreslířka Petruccya Klára Šumová - nezávislá produktová a interiérová designérka Nomad Design - tým nadšených kreativů a designérů Rekola - projekt českého růžového bikesharingu Šimon Holý aka HOLY - hudební skladatel, DJ, režisér, moderátor aj.

Po PechaKucha následoval koncert a afterpárty s HOLYm.

Vstupné jednodenní 150 Kč, dvoudenní 250 Kč. Sponzorské 400 Kč.

PechaKucha Night Znojmo pořádá spolek Umění do Znojma ve spolupráci s městem Znojmem a Znojemskou Besedou.

Generálním partnerem byla Vinotéka Vínovín. Sponzorem Bravissimo.