PechaKucha Night Vol. 13vol. 13

29. 7. 2015, 20:20 - 23:57
Kino Svět
Znojemská Peča má 3. narozeniny!

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

Jiří Votruba

Jiří Votruba je malíř, grafik a ilustrátor. V devadesátých letech vytvořil kolekci věnovanou kulturní a historické Praze, která je dnes všeobecně známá díky jeho charakteristickému rukopisu. Ilustroval mnohé dětské knížky, vytvořil spoustu plakátů, ale i obrazů. Maluje v tematických cyklech, v poslední době je fascinován hromadnou spotřebou a její svůdností. Vystavoval na více než 50 samostatných výstavách po celém světě.

Adam Gebrian

Adam Gebrian je český architekt a teoretik, propagátor a kritik architektury. V roce 2006 absolvoval Fakultu architektury Technické univerzity v Liberci, postgraduálně studoval na Southern California Institute of Architecture v Los Angeles. Je členem redakční rady časopisu Era 21. Od roku 2009 je moderátorem vlastního pořadu Bourání na Radiu Wave. Psal týdenní seriál o architektuře pro Lidové noviny a Respekt. Na webu Stream.cz uvádí svůj pořad Gebrian vs., ve kterém se zabývá hlavně architekturou ve veřejném prostoru a novými stavbami placenými z veřejných peněz.

Družina
Markéta Gebrian

Markéta je povoláním architektka a srdcem umělkyně. Přestože tvoří na počítači, její tvorba je naprosto spontánní a živelná. Ve svých kolážích zpracovává zážitky ze snů i každodenní reality, kterou vnímá neobyčejně citlivě. Má za sebou několik samostatných i skupinových výstav. Jako architektka pracovala ve studiu NL Architects v Amsterdamu, Jean Nouvel Ateliers v Paříži, Steven Ehrlich Architects v USA. V Praze to byla studia UPP Visual Effects Post Production House, kde si osvojila techniku Matte painting – digitální malbu realistických i dechberoucích krajin.

Chybík + Kristof Associated Architects

Chybik+Kristof Associated Architects je mezinárodním ateliérem se sídlem v Brně založeným v roce 2010. Působí v oblastech architektury, urbanismu a krajinářské tvorby. Sdružení je složeno ze dvou hlavních architektů – Ondřeje Chybíka a Michala Krištofa. Oba působí na Fakultě architektury VUT v Brně v ateliéru doc. M. Wittmanna. Projekty ateliéru jsou uveřejňovány v domácích a světových architektonických publikacích a na výstavách. Kancelář získala řadu ocenění ve veřejných i vyzvaných architektonických soutěžích, např. 1. cenu za návrh Českého pavilonu EXPO v Miláně.

Vladimír Kokolia

Malíř, grafik, kreslíř, absolvent AVU a brněnský rodák Vladimír Kokolia patří k uznávaným zástupcům generace, která se začala etablovat v osmdesátých letech. Náměty jeho obrazů malované jemnými barvami jsou velmi různorodé - od figurativní, přes krajiny či objekty až k ryze abstraktní. V díle Kokolii dominuje snaha o průnik do podstaty světa, který ho obklopuje, s důrazem na úlohu lidského jedince v něm. Od roku 1992 je na AVU v Praze vedoucím pedagogem ateliéru Grafika II, v roce 2006 byl jmenován profesorem. V roce 1990 se Kokolia stal prvním laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého.

Tereza Lišková

Znojemská rodačka Terka Lišková je malá a roztomilá. Maluje všema rukama, poslepu, pozpátku a bez přemýšlení velký roztomilý obrazy obydlený expresivníma človíčkama a zamračenýma zvířátkama. Na to co se ve škole naučila radši zapomněla a neřekne nám co chceme vědět... mimo jiné nastupuje na podzim do prvního ročníku malby ateliéru Vladimíra Skrepla na AVU v Praze.

Uliční-ci

Uliční-ci. Neznámí recesisté (MF DNES), několik vtipálků (Blesk), umělecká skupina (TV Joj), vandalové (Hasičský zpravodaj), neuvědomělí občané (Web MČ Praha 5), si tropí legraci, bojují proti kýči, neoprávněně konají, poukazují, samozvaně tvoří.

Zachumlaní laní

Zachumlaní laní je společný projekt Anny Štěpánkové a Terezy Rosalie Kladošové pod kterým tvoří originální produkty, instalace, oděvy a doplňky v limitovaných sériích. Jsou ji blízké experimenty, otevřenost a nadsázka. Rády pracují s rozličnými materiály i technologiemi a ke každému projektu přistupují s touhou po objevování nového a jedinečného.

Antonín Goro Wenzel

Další výročí pořádání PechaKucha Nights ve Znojmě! Již třetí narozeniny jsme oslavili deseti prezantacemi z oblasti umění, kultury, designu či architektury v kině Svět.

Vstupné 100 Kč v předprodeji / 130 Kč na místě. Předprodej vstupenek od 1. 7. na pokladně kina Svět.

PechaKucha Night pořáda Umění do Znojma s finanční podporou města Znojma.

Generálním partnerem je Vinotéka Vínovín, centrum znojemských vín a podporovatel kultury.

Sponzorem firma Bravissimo.