PechaKucha Night Vol. 15vol. 15

26. 2. 2016, 20:20 - 23:50
Městské divadlo Znojmo
Znojmo obdivuhodné

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

BoysPlayNice_Jakub Skokan_Martin Tůma

Fotografické studio BoysPlayNice bylo založeno v roce 2008 Jakubem Skokanem a Martinem Tůmou. Zaměřují se na reklamní fotografii, fotografii architektury a designu, a na vytváření kreativních konceptů pro fotografické kampaně Výjimečnost studia je postavena na práci s konceptem projektu, na odpovídajícím světelném řešení zadání, na profesionálním stylingu a na optimální finální postprodukci.

Okrašlovací spolek

Okrašlovací spolek je dobrovolné seskupení znojemských patriotů, kteří usilují o všestranné zkrášlování města a jeho okolí. Na PKN odprezentoval pan Dr. Černošek historii Marešovy vily od renomovaného brněnského architekta Jana Víška.

Kittchen

Český bloger, autor komiksů, textař a písničkář Jakub König aká Kittchen odprezentoval na PKN cyklus básní o Znojmě Věčná věž. V mládí studoval na katedře scenáristiky na FAMU, později zakončil obor text a scénář na Konzervatoři Jaroslava Ježka. V roce 2011 vydal soubor komiksových stripů Anjel a ve stejném roce založil sólový projekt Kittchen. V roce 2013 vyšlo jeho druhé album Radio, nominované na hudební cenu Apollo i desku roku v rámci cen Vinyla, oceněné Andělem v kategorii alternativní scéna.

Petr Šesták

Spisovatel, fotograf a středoškolský profesor literatury a francouzštiny Petr Šesták odprezentoval na PKN svůj projekt Kočovné galerie. V letech 2010-2012 procestoval Evropu a v jejích nejzapadlejších a nejméně pravděpodobných koutech otevíral přímo v ulicích improvizovanou výstavu (nejen) českých fotografů krytou Václavem Havlem. Autentický prožitek života na cestě zachytil v "palubním deníku" a v básních psaných simultánně za jízdy.

Martin Škorpík

Krajinný ekolog Martin Škorpík na PKN hovořil o přírodních pokladech údolí Dyje a okolí Znojma. Profesně se zabývá dopadem zemědělství na ekologickou stabilitu krajiny, zoologií a ochranou hmyzu, na Správě NP Podyjí pak koordinaci výzkumu a péči o biotopy. Celostátně se věnuje boji proti světelnému znečištění a ochraně druhové rozmanitosti.

Karl Veselý_NO_MO

Projekt _NO_MO vznikl z touhy zaznamenat kulturní dění v jednom městě během loňského léta. Podíleli se na něm mladí výtvarníci, fotografové, architekti, tatéři, spisovatelé či muzikanti a výsledkem je fyzický artefakt v podobě tištěného časopisu. Limitovaná edice _NO_MO obsahuje i kazetu s nahrávkami devíti místních hudebních kapel. Na PKN projekt představili a následně pokřtili jeho autoři Karel Veselý a Luděkeim.

VideoBrothers

VideoBrothers je kreativní filmová produkce. Stojí za ní dva znojemští rodáci, bratři Honza a Víťa Otrubovi. Realizují propagační videa a reklamy, ale i hudební videoklipy a animace. K jejich nejznámější tvorbě patří propragační filmy Města Znojma, které také získaly několik ocenění na festivalu TourFilm. Neméně úspěšné jsou však i jejich spoty pro festival Rock for People, Palladium, Emco nebo festival Nouvelle Prague.

Karel Pokorný

Znojemský rodák Karel Pokorný je akademický malíř, vysokoškolský pedagog a spoluzakladatel Figuramy. Jeho díla reflektují vjem krajiny vytvářením vizuálního komunikačního prostoru pro barevné vyjadřování. Modifikuje kresebnost prostřednictvím kovu, keramiky a skla k prostorovému vyjádření.

Kamil Fila

Nejznámější a nejobávanější filmový kritik Kamil Fila vystudoval Teorii a dějiny filmu a audiovizuální kultury na MU v Brně. Od roku 2000 publikuje v různých kulturních periodicích, internetových časopisech a odborných publikacích. Byl redaktorem filmového měsíčníku Cinema, časopisu Cinepur, deníku Aktuálně.cz a týdeníku Respekt. V roce 2013 dostal novinářskou cenu Křepelka za jeho nehynoucí zásluhy v interpretaci děl. Je postrachem mnoha českých režiséru, od Trošky počínaje, po Renče a Poledňákovou konče. Na PKN odprezentoval svoji cestu z malého města k filmu a projekt jestevetsikritik.cz.

Tomáš Kofroň

První znojemskou PechaKucha Night tohoto roku jsme se přidali k oslavám 790. výročí založení královského města Znojma. Představili jsme talenty i klenoty vázané na naše město, ať už "četstvé kousky" či hodnoty staré desítky, ba dokonce stovky let. Objevovali jsme i obdivovali. Silně patriotistická peča tentokrát proběhla v Městském divadle :)

Prezentující: Okrašlovací spolek - Marešova vila Martin Škorpík - poklady Národního parku Podyjí Kittchen - Věčná věž Jakub Skokan - BoysPlayNice Petr Šesták - Kočovná galerie Karel Veselý - _No_Mo a další...

Vstupné: 100 Kč v předprodeji, 130 Kč na místě. (Předprodej vstupenek v Turistickém a informačním centru na Obrokové ulici nebo brzy i online na www.vstupenkyznojmo.cz)

PechaKucha Night Znojmo pořádá spolek Umění do Znojma s finanční podporou Města Znojma, díky sponzorství agentury Bravissimo a partnerství Vinotéky Vínovín. Pro Vás.