PechaKucha Night Vol. 16vol. 16

6. 5. 2016, 20:20 - 23:50
Kino Svět Znojmo
Láska, sex a umění

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

Prague Pride_Ondřej Plešmíd

Prague Pride je dobrovolnou, nestátní, neziskovou organizací. Jejím záměrem je přispívat k prosazování tolerantní občanské společnosti, boj proti homofobii a zvýšení povědomí veřejnosti o lesbické, gay, bisexuální a transgender (LGBT) komunitě v ČR. Hlavní aktivitou je organizování teplého lidskoprávního festivalu Prague Pride. O něm i o projektu online poradny sbarvouven.cz přijel na Pechu popovídat Ondřej Plešmíd.

Barbora Baronová

Literární dokumentaristika, novinářka a copywriterka Barbora Baronová toho doposud stihla hodně. Studium žurnalistiky, mediálních studií, polonistiky, tvorby textu a scenáristiky. Spolupráci s karlovarským filmovým festivalem, lidskoprávním festivalem Jeden svět, idea a concept making pro firmy Ogilvy, Saatchi & Saatchi, Konektor či McCann. Na Pechu přijela prezentovat především své soukromé projekty – knihy Slečny (cena v soutěži Nejkrásnější česká kniha 2012), Love Yourself a Intimita (cena Mangnesia Litera v kategorii Nakladatelský čin 2016).

Denisa Hřičiščová

Denisa Hřičiščová vystudovala sochařství na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Vystavovala na několika společných výstavách v rámci Zlínského salonu mladých, úspěch slavila se samostatnou výstavu Erotikantik v Praze. Tento projekt představila také na Peche.

Jiří Pometlo

Historik umění Jiří Pometlo se zabývá tématem současné (nejen sakrální) architektury. Na PKN hovořil o architektuře prvních nevěstinců.

Martina Špačková

Martina Špačková už 3 roky provozuje bistro, ve kterém se krom kuchyně realizuje i ve společenském, kulturním a trochu i uměleckém životě. Prezentovala o lásce k jídlu, lásce k vaření, setkávání se a propojování.

Kača Olivová

Kateřina Olivová je známá především jako performerka a videoartistka. Ve své tvorbě se zabývá tělesností, sexualitou, genderovou tematikou, ale také lidskými emocemi. Kateřina většinou pracuje s konkrétním místem, situací a následnými reakcemi. Je kurátorkou brněnské galerie Umakart a spolupořadatelkou performance mateřského festivalu Vytvrzení. Vystudovala FaVU VUT v Brně Ateliér tělového designu.

UNArchitekti

UNArchitekti se potkali při studiu na ČVUT. Ona byla intelektuálka z „velkého“ města, on sportovec z maloměsta. Oba ale měli stejný hudební vkus. Po absolutoriu vyrazili na zkušenou do Amsterdamu. Poté pracovali pár let v Praze a v roce 2007 založili vlastní architektonický atelier a později i rodinu. Jako velcí fandové MFDF v Jihlavě se v roce 2011 vracejí do jejího rodného města, kde nyní žijí i pracují. Kromě soukromých zakázek zde pro veřejnost organizují „Den architektury“.

Zuzana Tököly (Hysterická švadlena)
Kon.Dom (Klarisa Kleinerová & Jan Kratochvila)

"Byl pozdní večer - šestý máj - večerní máj - byl lásky čas..."

Májová PechaKucha byla tentokrát láskyplná. Představili jsme umělce reflektující téma lásky ve své tvorbě. Uvedly se mimo jiné autorské dvojice, jejichž láska doprovází jejich individuální tvorbu.

"Láska, sex a umění."

Co je to láska? Jaké jsou její druhy, podoby, možnosti? A je sex vulgární slovo? A jak se to odráží v kultuře a umění?

Mnohé otázky se zodpověděly v pátek 6. května v kině a mnohé ještě vyvstaly... :)

Vstupné 100 Kč v předprodeji, 130 Kč na místě. (Předprodej od 1.5. na pokladně kina Svět.)

PechaKucha Night Znojmo pořádá spolek Umění do Znojma s finanční podporou Města Znojma, díky sponzorství agentury Bravissimo a partnerství Vinotéky Vínovín. Pro Vás.