PechaKucha Night Vol. 17vol. 17

27. 7. 2016, 20:20 - 23:50
Kino Svět Znojmo
4. narozeniny

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

Anna Neborová

Malířka Anna Neborová vystudovala pražskou Akademii výtvarných umění. Na české umělecké scéně se zapsala jako malířka poutavých cyklů figurativních obrazů a zároveň úspěšná ilustrátorka dětských knih. Její ilustrovaná kniha Červený panáček získala 2. místo v soutěži Nejkrásnější česká kniha. Na svých nedávných výstavách zaujala především cyklem Sbírka, zachycující vázy a dekorativní předměty z lisovaného skla redukované na optické efekty jemných barevných kontrastů.

Lukáš Veverka

Režisér a motion designér. S jeho prací se můžete setkat v televizi, kině i na internetu. V současnosti připravuje celovečerní sci-fi film Overview. Příležitostně se věnuje lovu slonů a jiné africké zvířeny. Za svojí práci je oceňován jak v Čechách (Zlatá pecka), tak v zahraničí (Promax BDA).

Petr Hricko

Levitace – první slovo, které si ve spojitosti s fotografem Petrem Hrickem vybaví snad každý. Jeho snové létací fotografie nepřestávají udivovat a inspirovat ke stejně zábavným snímkům. Petr se však věnuje i dalším disciplínám fotografování. Nejčastěji fotí během svých cest okolní přírodu či zajímavé prostory, kde využívá přirozeného světla. Pracoval také na zajímavých projektech pro různé módní značky, umělce či jiné známé osobnostmi. Fotografií též pomáhá – vede fotoworkshopy pro děti z onkologického oddělení v pražském Motole, a snaží se tak odvádět pozornost od trápení, které sám na vlastní kůži prožil.

Kakalík

Grafik, ilustrátor a webdesignér David Kalika, tvořící pod pseudonymem Kakalík, vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, ateliér grafický design a ilustrace, a ateliér filmová a televizní grafika. Působil jako grafik časopisu Umělec, artdirector televize O (dnešní Óčko), ilustrátor časopisu Týden nebo hudební skupiny Jablkoň. Výraznou popularitu však získal až s každodenní publikací komiksu s kuřetem, který loni oslavil 10 let vydáním samostatné knihy. Spolu s Böhmem, Frantou, Plachým a Vladimírem 518 vydává komixové noviny „kix“.

Užaslé

Brněnská guerilla knitting skupina Užaslé působí od roku 2011. Její členky samy sebe popisují jako poeticky orientované ženy, které mají společnou touhu žasnout. Skupina své výtvory háčkuje a plete. Vždy na svatého Valentýna, tedy 14. února, je pak už pět let umisťuje po Brně. Guerillu chápou jako „něžný zásah do veřejného prostoru“. Hlavními cykly jejich tvorby jsou Hlupáček, Srdce moje a Co ty na to? Žasnoucí T. G. Masaryk vyvolal bouřlivou aféru mezi policií, zastupitelem Matějem Hollanem a (nejen) občany Brna.

Lívia Mezovská

Grafička a designérka Lívia Mezovská vystudovala Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě, ateliér volné grafické tvorby. Už po dobu studií ji zaujala technika serigrafie/sítotisku, kterou naplno rozvinula na studijních a pracovních pobytech v Polsku a Holandsku. Sítotisk kombinuje s digitálními obrazy a kresbou, tiskne na různé povrchy – např. surové plátno nebo akrylem malované plátna. Vystavuje od roku 2008. Žije a tvoří v Praze.

Pavlína Miklasová_Plove

Pavlína Miklasová stojí za značkou plavek PLOVE, kterou založila před dvěma lety. Jako jedna z mála módních návrhářů se věnuje autorským českým plavkám. Jejím kolekcím předchází experimenty a úvahy nad tím, co plavky jsou a mohou být. Pavlína v současné době studuje design oděvu a obuvi v ateliéru Liběny Rochové na pražské UMPRUM, je vítězkou kategorie Fashion Design v soutěži Talent Designu 2016 a část její nové kolekce byla představena na prestižním veletrhu FASHION CLASH v Maastrichtu.

Petr Hák

Petr Hák vystudoval designu nábytku a interiéru u Jiřího Pelcla na pražské UMPRUM, teď se věnuje postgraduálnímu studiu na Fakultě umění a designu UJEP. Tématem jeho disertační práce je židle, kterou zkoumá z historického, technologického, funkčního i estetického hlediska. Rád pracuje s kovem a přesným zadáním. Je autorem návrhu interiéru Debut Gallery, do kterého promítl svou lásku ke kontrastům, čistým liniím a hře se světlem a stíny. Jeho vášeň pro přesnost a stylovou čistotou je patrná také v kolekci světel The Stack, které jsou prosté mechanických spojů.

Markéta Držmíšková

Vystudovala Přírodní materiály na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, kde v magisterském studiu pokračovala v Ateliéru Design Keramiky. Od ukončení školy v roce 2014 pracuje hlavně na tvorbě vlastních kolekcí, ve kterých ráda experimentuje s technologií, a zároveň do nich promítá aktuální životní situace. Tak vznikla například její kolekce Jeden složená ze setu nádobí, které člověk spotřebuje během jednoho dne, nebo kolekce Za mámu, za tátu kde chce zaujmout neposedné děti a zabavit je i během jídla.

Lacek & Wenzel

Dalšími účinkujícími bylo designérské duo Lacek a Wenzel - dravci, kteří vědí, že v prostředí designu není lehké obstát. V jejich prezentaci na téma "DESIGN / NO MONEY?!" nastíníli zkušenosti nabyté v této oblasti.

Tradiční letní, narozeninová PechaKucha, na které jsme oslavili již 4. výročí pořádání PKN ve Znojmě! Svou tvorbu představilo 10 osobností z oblasti kultury a umění, jejichž prezentace byly na volné narozeninové téma.

Prezentující: 1. Anna Neborová 2. Markéta Držmíšková 3. Petr Hák 4. Užaslé 5. Lukáš Veverka 6. Lacek a Wenzel 7. Lívia Mezovská 8. Pavlína Miklasová - Plove 9. Petr Hricko 10. David Kalika- Kakalík

O welcome drink se postarala Vinotéka Vínovín a slavnostní pohoštění bylo z kuchyně Chéz Martine.

Vstupenky: 100 Kč v předprodeji, 130 Kč na místě. Předprodej na pokladně kina Svět.

PechaKucha Night Znojmo pořádá spolek Umění do Znojma s finanční podporou Města Znojma a Jihomoravského kraje, díky sponzorství agentury Bravissimo a partnerství Vinotéky Vínovín. Pro Vás.

www.umenidoznojma.cz