PechaKucha Night Vol. 2vol. 2

26. 10. 2012, 20:20
Kino Svět

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

Vendula Chalánková

Absolventka brněnské FaVU Vendula Chalánková se věnuje malbě, ilustracím, prostorovým instalacím a performance. Vydala několik komiksových sérií. Za výtvarné pojetí pohádky O Červené Karkulce získala v roce 2009 Zlatou stuhu. Její tvorba je zastoupena v několika prestižních uměleckých sbírkách (Národní galerie Praha, Moravská galerie Brno). Je majitelkou designerské značky Zvrhlý vkus.

Sistersconspiracy

Značku SISTERSCONSPIRACY založily roku 2005 Alice Klouzková a Jana Jetelová. Zabývají se zejména tvorbou autorských pánských kolekcí. Nabízí alternativu pro ty, kteří chtějí opustit uniformnost masové oděvní produkce, v oblečení hledají individualitu, osobitý styl a názor.

Pavla Kačírková

Pavla Kačírková je česká výtvarnice, absolventka ateliéru Socha II prof. ak. soch. Jana Ambrůze. Dlouhodobě se věnuje instalaci velkých soch do krajiny. Ve své tvorbě propojuje různá média - zvukové instalace či multimediální interaktivní projekce. Je také autorkou mnoha videoklipů pro kapelu Květy.

Okrašlovací spolek

Okrašlovací spolek je dobrovolné seskupení znojemských občanů, kteří usilují o všestranné zkrášlování města a jeho okolí. Na PKN prezentoval pan Dr. Otto Bouda o 20 leté historii obnoveného spolku.

Jan Tábor

Rakouský teoretik umění, publicista, kurátor a vysokoškolský pedagog českého původu Jan Tabor přijel do Znojma představit činnost spolku Forum Experimentelle Architektur. Jejich tvorbu prezentují ve formě instalací v Museumsquartier ve Vídni a jako dlouhodobé expozice v Mikulovicích na Moravě - usilují především o míchání krajin.

družstvo Aya

Řemeslná skupina Aya desajn prezentovala na PKN jejich práci s hlínou v interiérech i exteriérech bytových objektů. Věnují se především technologii jílového a marockého štuku, a modelování soch prostřednictvím cihlového pletiva.

Mimo o.s.

Občanské sdružení Mimo má za cíl prezentovat mladé tvůrce v oblasti fotografie. Snaží se o využití netradičních výstavních prostor a podpůrnou publikační činnost. Mezi jejich aktivity patří také pořádání místního fotografického festivalu Fotomi a festivalu pro profesionální fotografy Frame.

Spolek přátel Hroznové kozy

Spolek přátel Hroznové kozy byl oficiálně založen v roce 2004 a to skupinou místních nadšenců z oblasti umění, literatury, historie a vína. Svou činností se snaží o oživení místního folklóru a o obnovení tradičních zvyků. Krom umělecké a publikační tvorby pořádají také vinařské akce Vynášení Hroznového kozla, Zarážení hory, Hotařskou koledu nebo Dobývání dobšických sklepů.

David Mírek

David Mírek je nazýván vykopávačem - tedy člověkem, který stojí na začátku projektů. Za sebou jich má celkem dost. Zlomvaz na Pustevny, Dream Factory Ostrava, Továrny na sny v Karolině, Stará aréna (Stařena), Pražské Quadrienále, vedl experimentální prostor v Roxy/NoD a nyní koordinuje Provoz Hlubina, zázemí pro občanská sdružení a další iniciativy, které zajímá místo, ve kterém žijí a chtějí jej aktivně měnit.

Lenka Reiterová

Na PKN vystoupila za Národní park Podyjí také Lenka Reiterová. Hlavním tématem prezentace byla proměna krajiny kolem nás - jakým způsoby člověk do přírody zasahuje. Novodobými stavbami se snažíme své prostředí ovlivnit k obrazu svému, pamět krajiny je však nezpochybnitelná.

Druhá PKN a opět v duchu setkání lidí, kteří se jakýmkoli způsobem věnují umění a kultuře, ať už vlastní tvorbou, organizačně či teoreticky.