PechaKucha Night Vol. 20vol. 20

26. 7. 2017, 20:20 - 23:50
Znojmo, Na Káře
narozeninová

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

Nikola Logosová

Ilustrátorka Nikola Logosová je studentkou UMPRUM v ateriéru ilustrace u Juraje Horvátha a Míši Kukovičové. Kreslí a baví ji to, říká, že je obklopena lidmi, kteří jsou ještě šikovnější než ona a to má na tom celém nejradši a baví ji dělat svoje knížky a sešitky, knihy pro děti, ale i věci které jsou vidět – třeba plakáty na koncerty v Meetfactory.

Matúš Maťátko

Matúš Maťátko je slovenský vizuální umělec, který se věnuje malbě, ilustraci, sochařství, designu a grafice. Má bohaté zkušenosti s velkoformátovými a prostorovými realizacemi. Na festivalu Pohoda a Socha a Objekt prezentoval monumentální sousoší Za věčnou slávu. Pro mezinárodní dům pro děti BIBIANA vytvořil Krajinu komiksu, interaktivní výstavu na motivy tradiční slovenské pohádky Plavčík a Vratko. V roce 2012 představil svoji tvorbu na čtyřech výstavách v Japonsku, v roce 2016 absolvoval výtvarnou stáž na Bali. Za autorské knihy získal několik významných ocenění.

Tomas Kocka

Tomáš Kocka studuje třetím rokem malbu v Ateliéru současného obrazu na Fakultě umění TU v Košicích. Jeho tvorba vychází z početných nástěnných maleb (muralů) a realizací v exteriéru s kořeny v graffiti. Jednu z jeho velkoplošných maleb vytvořil v jedné z největších galerií současného pouličního umění v rámci festivalu Street Art Communication v Košicích. Současné práce vytváří v sériích, ve kterých často mění vizuální jazyk a princip zpracování materiálu, jde o práci s tvarem a hloubkou rámu. Mnohé z maloformátových děl se právě pro tyto malířské postupy stávají spíše objekty než klasickými malbami. Mimo malby se také věnuje ilustraci, různým druhům autorských tisků, je spoluzakladatelem platformy/labelu Edgar&Ota.

Juraj Toman

Juraj Toman se ve své tvorbě zaměřuje především na malbu krajiny a městských prostor. Znovuotevírá a přehodnocuje žánr krajinomalby zejména z hlediska jejich narativních kvalit. Poznávacím znakem Tomanových maleb je víceúrovňové chápání prostoru. Rozvrstvuje ho podobně, jako to dělá lidské vnímání – vždy pracuje s více jak jedním časoprostorem. Nevyhýbá se nostalgii, když propojuje to, co bylo / bude / mohlo být. Nejinspirativnější jsou pro Tomana vyprázdněné ulice města – opuštěné, nefunkční, logiku postrádající exteriéry.

Juraj Florek

Juraj Florek maluje současné městské prostředí tradiční technikou olejomalby. Zajímá se o prostředí, věci a místa, která můžeme vidět každý den, která jsou však zobrazena ze zcela nového úhlu pohledu. Malbou vyjadřuje čirou „oslavu každodenního života", zkoumá sociální prostředí a dává najevo radost ze života ve městě. Má rád malování průmyslových objektů. Město je pro něj materiálem k výzkumu. Výběr témat je obvykle sofistikovaný a zabývá se buď přehlédnutou zajímavou částí města, banalitou nebo tematikou současného vizuálního odpadu našich měst.

Jan Pfeiffer

Jan Pfeiffer se etabloval jako umělec pracující s rozlišnými formáty vytváření komplexních symbolických situací, které tematizují různé symbolické kontexty. Jeho práce jsou naplněny historickými, mytologickými, náboženskými či kulturními konotacemi jak konkrétních míst, tak ryze abstraktních, až antropologických motivů. Právě teď můžete jeho projekt Dvojí pravidlo pro jednu věc vidět při letní návštěvě Prahy v prostoru NOD.

Vágus.cz

Nádražní restaurace bourají společenské bariéry, koncentruje se v nich genius loci celého města, řikají Matouš Hrdina a Jiří Krejčík autoři průvodce po nádražních restauracích „Chcípni do rána na chlupatý zuby“. Na Jirku Krejčíka i na horké rozšířené vydání průvodce jsme se moc těšili!

Kateřina Soukupová

Textilní výtvarnice Kateřina Soukupová se věnuje autorskému textilu a tvorbě originálních malosériových textilií. Ve své tvorbě vychází z tradičního textilního řemesla a materiálů, zejména vlny, lnu a bavlny. Každý produkt je originálem, který se vyznačuje dlouhou životností a příjemným komfortem pro majitele.

Linda Retterová ROE

Ať už se zajímáte o ilustraci, autorské knihy, animaci nebo textilní tvorbu, možná jste už narazili na svébytná díla Lindy Retterové, která tvoří také pod zkratkou ROE. Linda v současné době studuje animaci, její velkou vášní je však i ilustrace a grafika. Vedle loutkový filmů tak vytváří ilustrované potisky na obálkách bloků, krabičkách zápalek, pohledech nebo ve svých autorských knihách. S její originální tvorbou se můžete setkat také v textilu.

Účinkující:

1. Nikola Logosová – ilustrátorka nominovaná na Czech Grand Design 2016 za knihu „Předvečer svatého Mikuláše“ nebo plakáty pro MeetFactory;

2. Vágus.cz o nádražkách a jejich vizuální prezentaci;

3. Jan Pfeiffer – umělec, který se sebevědomě pohybuje napříč různými médii, s oblibou holduje videu, fotografii, animaci či kresbě.;

4. Kateřina Soukupová, která věnuje autorskému textilu a tvorbě originálních malosériových textílií;

+ 5 účastníků výtvarného sympózia

Vstupné 50 Kč.

Po PKN bude následovat koncert Ventolina na Káře.

Vstupné 50 Kč.