PechaKucha Night Vol. 21vol. 21

8. 12. 2017, 20:20 - 23:50
Kino Svět Znojmo
Hra, poslední

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

Anna a Jerry Kozovi

Anna a Jerry Kozovi společně v ateliéru SAD navrhli designové hračky pro děti, pro českou značku Fatra Napajedla nafukovací hračky – Kozu a Traktor. Posledním projektem Anny je nová zahrada pro ZŠ Kbely „Kde zpívají kosy“. Cílem projektu bylo navrhnout kreativní prostředí - úplně jiné, než je běžně k vidění kolem a tím také podvědomě na děti působit - otevřít jim jiné možnosti. Zahrada má šest různých stanovišť, která dohromady vytváří funkční celek.

Mydvě

MY DVĚ je společným projektem designérek Moniky Matějkové a Veroniky Watzkové. Spojuje je láska k poctivému řemeslu a nadšení pro tvorbu s přírodními materiály. Smyslem jejich práce pod touto značkou je tvořit objekty, které boří hranice mezi dětstvím a dospělostí.

pišlíci_Václav Kvapil

Pišlik není jenom dřevěná figurka. K pišlikům patří kvalitní dřevěná designová pišlická autíčka, letadla, pišlické traktory, ponorky, lodičky, slony, vždy s otvory, do nichž jde figurka umístit, a může tak jezdit, létat i plout. Celý svět pišliků doplňují i kouzelné knihy Pišlické příběhy, které vymýšlí se svými dětmi náš další prezentující Václav Kvapil."Pišlik je elegantní, je z ušlechtilého dřeva, ví, co chce. Nemotá se zmateně po hracím plánu a nevyhazuje tupě jiné figurky. Pišlik prožívá nádherná dobrodružství, cítí krásu života."

Kateřina Švejdová/ Proměny

Nadace Proměny je organizace, která se zasazuje o rozvoj měst v České republice a lepší povědomí společnosti o architektuře, krajinné tvorbě a významu prostředí pro člověka. K nám přijede její specialistka vzdělávání Kateřina Švejdová. Studovala architekturu na ČVUT v Praze a matematiku a výtvarnou výchovu na Pedagogické Fakultě MUNI v Brně. V Praze následně absolvovala učitelství výtvarné výchovy a sociální pedagogiku. Dlouhodobě se věnuje lektorství výtvarných workshopů, dílen a táborů a především vzdělávání dětí.

Lukáš Menšík

O sobě, své práci a své tvorbě nám povídal také Lukáš Menšík, který je nejen grafikem a animátorem počítačových her. Vysvětlil nám, proč letos přestal dělat počítačové hry, aby začal dělat hry trochu jiné, jak založili firmu a začali dělat na něčem, na čem ještě nikdo nedělal, ale sami přitom často netuší, co vlastně dělají.....

Agáta Žáčková

Auroský projekt HELLO KAKTUS představila Agáta Žáčková, která tvoří především akvarelové ilustrace, ty dále využívá na plakáty, obrázky, přání nebo pohledy. Je fascinovaná kaktusy, džunglí, šelmami, plameňáky, velrybami a nebo podivnými zvířaty.

Michal Cimala

Michal Cimala (*1975) je český sochař, malíř, designér, šperkař a hudebník. Absolvoval VŠUP v Praze, ateliér kovu a šperku (1994-2000), od roku 2006 působí na pražské AVU jako asistent u sochaře a malíře Jaroslava Róny. Zabývá se apokalyptickými výjevy, vzpomínkami na budoucnost, experimentálními materiály, neotřelými hudebními nástroji a hravou estetikou. Je členem uskupení umělců Trafačka (Kaláb, Nepraš, Čermáková, Cimala) a spoluzakladatelem Trafo Gallery.

ČT :D

Déčko je webové hřiště a zároveň program České televize pro děti i dospělé, kteří z dětství nikdy nevyrostli. :) Vy všichni si zde můžou HRÁT, sledovat VIDEA, zjistit víc o nových POŘADECH, vyzkoušet štěstí v SOUTĚŽÍCH, objevovat a poznávat nové věci. A to všechno bez starostí a bez reklamy. Představila nám ho Petra Dvořáková

Umění do Znojma / GaP

GaP - nový kulturní prostor ve Znojmě, který bude otevřen v květnu 2018, představilo Umění do Znojma.

Protože připravujeme GaP / Galerie a Prostor, rozhodly jsme se s pořádáním PKN od příštího roku skončit.

Poslední rozloučení s Pečou bude 8.12. v kině Svět, ale nebude smutné, bude HRAvé! Tématem totiž bude HRA. Jako vždy představíme několik inspirativních osobností, umělců či projektů:

Anna a Jerry Kozovi / Ateliér Sad

Kateřina Švejdová / Nadace Proměny

Lukáš Menšík

Mydvě

Václav Kvapil - pišlici

Petra Dohnalová

Agáta Žáčková

Michal Cimala

Umění do Znojma

After párty s DJs Bedřich a Norbert!

Welcome drink od Vinotéka Vínovín a něco na zub od Chez Martine.

Vstupné: 150 kČ Předprodej vstupenek na pokladně kina Svět od 1.12

PechaKucha Night Znojmo pořádá spolek Umění do Znojma s finanční podporou Města Znojma, díky sponzorství agentury Bravissimo a partnerství Vinotéky Vínovín. Pro Vás.