PechaKucha Night Vol. 3vol. 3

8. 2. 2013, 20:20 - 23:30
Kino Svět
Vidím, tedy jsem

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

Lenka Lovicarová

Ředitelka festivalu Jeden svět v regionech Lenka Lovicarová přijela do Znojma představit hlavní myšlenku tohoto projektu. Člověk v tísni pořádá festival dokumentárních filmů o lidských právech již od roku 2000 ve více jak 30 městech po celé ČR.

Jakub Berdych Qubus

Jakub Bedrych je společně s Maximem Velčovským jedním ze spoluzakladatelů Qubus Design studio. Pod značkou Qubus vzniká celá řada prací, ucelených kolekcí a produktů, signifikantních pro jejich tvorbu a rukopis. Studio se zaměřuje na realizace v oblasti interiéru, architektury a grafického designu.

OKOLO

OKOLO je tvůrčí skupina se zaměřením na oblast designu, architektury, umění a celkového pojetí kulturního života ve městě. Věnují se žurnalistice a kurátorským výstavám, kde se snaží o hledání nových způsobů vyjádření kreativity a metod její prezentace. Za OKOLO přijel prezentovat jeden z členů - Adam Štech.

Projektstudio

Ostravský architekt David Kotek přijel představit tvorbu ateliéru Projektstudio. Je to tým, který sestává ze zkušených profesionálů z oblastí architektury, stavebního inženýrství, designu a grafiky, což jim umožňuje vytvářet promyšlené, současné a fungující projekty.

Jiří Franta

Na PKN prezentoval (a současně uvedl výstavu současného umění v Domě umění "Vidím, tedy jsem") také Jiří Franta, jeden z autorské dvojice Franta - Böhm. Společně pořádají performance, natáčejí videa, budují prostorové instalace, zasahují do veřejného prostoru, vytvářejí nástěnné malby a jsou autory knižních a časopiseckých ilustrací.

Alexandra Cihanská Machová + Roman Cihanský Mach

Alexandra Cihanská Machová se věnuje hudební kompozici, multimediálním performance a instalacím, Roman Cihanský Mach je scénograf. Jejich společná tvroba se skládá z obrázků z barevýnch fólií, doplněných kresbou či fotografií, které nakonec vytváří zázračnou barevnou krajinu. Tímto způsobem tematizují nezřetelnou hranici mezi skutečností a zdáním, předmětem a obrazem, hmatatelným a nedotknutelným.

Vendula Knopová

Fotografka Vendula Knopová prezentovala na PKN jako čerstvá vítězka soutěže Frame. Oceněný souboru Interpretujeme pojala jako fiktivní plakáty na výtvarné kurzy pro základní školy. Nadále se věnuje především vlastním volným projektům.

Stanislav Tomšej

Stanislav Tomšej je grafický designér a ilustrátor na volné noze. Na PKN prezentoval svoji dosavadní tvorbu.

Richard Fajnor

Richard Fajnor je postkonceptuální autor s uměleckým, psychologickým a pedagogickým vzděláním. Jeho dominantním médiem je performance. Je aktivní v oblasti videa, videoinstalace, fotografie, objektu a instalace. V současné době je pedagogem na pražské AVU, brněnské FaVU VUT, inicioval vznik festivalu Medzi a Billboart Gallery Europe.

Jan Bigas

Fotograf Jan Bigas prezentoval soubor fotografií V lese zachycujících stopy lidské přítomnosti v přírodě. Namětem snímků je osobní příběh, který může v mysli diváka vyvolat pocit něčeho už dříve prožitého či viděného.

Třetí znojemská PechaKucha tentokrát z části reagovala na výstavu Vidím, tedy jsem, kterou Umění do Znojma organizovalo v Domě umění.