PechaKucha Night Vol. 4vol. 4

10. 5. 2013, 20:20 - 23:50
Znojemský pivovar Hostan

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

Mamacoffee

Mamacoffee vzniklo spojením lásky ke kávě a vlastní cestou za kávovými farmáři do Etiopie. Svou činností se snaží zlepšovat povědomí společnosti o kávě a o běžnou dostupnost kvalitní čerstvě pražené kávy v obchodní a kavárenské síti. Mamacoffee je první českou pražírnou Bio Fairtrade kávy.

Jaroslav Poláček

Znojemský architekt Jaroslav Poláček představil na PKN průzkum a rozbor historického areálu znojemského pivovaru. V současné době pracuje na realizaci jeho rekonstrukce.

Laňka a Goro

Za poetickým názvem Laňka a Goro se skrývají designerské duo Lenka Střílková a Antonín Wenzel. Jejich kolekce Industra se zrodila v časech ilegalního vnikání do opuštěných prostor brněnské Zbrojovky. Jejich tvorbu tak inspirovaly jemné linie tištěných spojů, cyberpunk, steampunk a krása rezavého potrubí.

Piliny v hlave

Piliny v hlave - dřevařská dílna věnující se sériové a kusové výrobě nábytku. Kluci z Bratislavy nám odprezentovali, jak vznikají jejich krásné designové kousky.

Bylo nebylo

Nakladatelství Bylo nebylo dává prostor autorským obrazovým knihám pro děti i dospělé. Knížky vznikají pod rukama několika autorek, jsou pečlivě upravené a většinu ručně vázané. Procesem "knihtisku" nás provedla Anna Pleštilová.

Okrašlovací spolek

Okrašlovací spolek je dobrovolné seskupení znojemských občanů, kteří usilují o všestranné zkrášlování města a jeho okolí. Na PKN prezentoval pan PhDr. Jan Kozdas o historii znojemských parků.

Ooops

Pod značkou Ooops vyrábí šperky, módní a bytové doplňky designerské sesterské duo Andrea a Markéta. Rády pracují především s akrylátovým sklem (plexisklem) pro jeho dlouhou životnost. Zakládají si na originalitě a jedinečném designu.

Michal "Kunes" Kováč

Michal "Kunes" Kováč je slovenský režisér a kameraman. Věnuje se především hudebním videklipům tuzemských popových hvězd, do jejichž zákulisí nás nechal ve svých prezentacích nahlédnout.

Lovemusic

Módní a designová značka, kterou tvoří LovemusicTým společně s celou řadou mladých výtvarníků a návrhářů. Propojením s hudbou, tancem a divadlem vytváří nejenom designové kolekce oblečení, šperků a doplňků, ale životní postoj Lovemusic Way of Life.

H3T Architekti

Studio H3T architekti funguje od roku 2009 v režii Vítka Šimka a Štěpána Řehoře. Zabývají se vším, co má vazbu k architektuře. Na Garage Designu krom zajímavé prezentace v rámci PKN připravili také skvělou vyhlídkovou věž z dřevěných palet.

PechaKucha Night v rámci prvního ročníku Garage Designu ve Znojmě!