PechaKucha Night Vol. 5vol. 5

24. 7. 2013, 17:52 - 18. 7. 2014, 17:52
Kino Svět
Mikulov – inspirace pro Znojmo?

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

Rostislav Koštial

Mikulovský starosta, pan Koštial, je známý milovník umění a podporovatel kultury. Na znojemské PKN hovořil o kulturních aktivitách v Mikulově.

Mikulovské výtvarné sympózium - Dílna

Mikulovského výtvarného sympozia “Dílna“ se v průběhu uplynulých 14 let zúčastnilo již 71 významných umělců z České republiky a ze zahraničí. Sbírka současného výtvarného umění města Mikulova čítá v tuto chvíli celkem 227 výtvarných děl mnoha disciplín (fotografie, grafika, malba, plastika, instalace, videoart apod.) a její celková finanční hodnota činí dle odhadu soudních znalců celkem 21 864 000 Kč. Také dle názoru odborníků ve výtvarném umění můžeme říct, že se jedná o jednu z největších sbírek současného výtvarného umění u nás.

Stálá expozice „Sklizeň“ byla zaštítěna bývalým ministrem kultury České republiky Pavlem Dostálem.

Eliška Dudová

Eliška Dudová je mladá designérka z Mikulova zabývající se především průmyslovým designem, interiérovým a exteriérovým designem, výrobou šperků... Její tvorba nepostrádá vtip a nadsázku. Na fotografii série zrcadel "Trofeje", která vychází z českých přirovnání a pořekadel, např. Ranní opice, Ty jsi ale osel, apod.

Eurotrialog

Z počáteční skromné jednodenní akce se stal významný středoevropský festival s mezinárodním přesahem, program se během let rozrostl ve vícedenní program na různých místech Mikulova. Hlavní festivalový program se odehrává v amfiteátru, doprovodné programy v různých lokacích Mikulova.

Vladimíra Závodná – Galerie Závodný

Galerie Závodný je soukromá galerie v centru Mikulova, která prezentuje především geometrické, minimalistické, konceptuální umění a tvorbu českých autorů, kteří odešli do exilu. Pozoruhodná však není pouze činnost a obsah galerie, nýbrž také architektura, ve které se nachází. Galerie Závodný totiž získala ocenění na Grand Prix architektů v kategorii novostavba.

Daniel Piršč

Daniel Piršč patří mezi elitní české designéry. Od roku 2005, kdy otevírá Studio Pirsc Porcelain v Mikulově, se věnuje výhradně designu porcelánu. Je jedním z členů galerie Křehký, kde se angažuje především na realizaci festivalu Křehký Mikulov.

Mikulovská rozvojová

Mikulovská rozvojová, s. r. o., je společnost zřízená a vlastněná městem Mikulovem. Hlavní činností společnosti je příprava a pořádání kulturních, sportovních, kulturně vzdělávacích a společenských akcí.

Mikulovská rozvojová zajišťuje provoz Dietrichsteinské hrobky, Městského kina, kinoklubu a amfiteátru. Pro město vydává Zpravodaj města Mikulov a obhospodařuje výlepové plochy v Mikulově. Je tmelicí organizací pro spolky a sdružení, které působí na území Mikulova v oblasti kultury, podporuje a propaguje kulturní akce – spravuje stránky www.mikulov.cz v části Kultura, sport a volný čas.

Michaela Vrbková

Michaela Vrbková je mladá česká umělkyně. Vystudovala malbu v ateliéru Petra Kvíčaly na FAVU v Brně. V současné době se věnuje abstraktní kresbě, kde využívá techniku tužky, tuže a prupisky.

Marek Jan Štěpán

Marek Jan Štěpán je moravský architekt. Aktuálně se zabývá novotvarem v historickém prostředí a teorií o dekoru struktur. Proslavil se jako autor tzv. Freedomku. Mezi jeho nejznámější realizace patří rekonstrukce Café Fara v Klentnici.

Jiří Sobotka

Umělec Jiří Sobotka je sochař, jehož dílo navazuje na tvorbu skupiny umělců okolo Roye Lichtensteina, Andyho Warhola a Claese Oldenburga v době vrcholící moderny v USA. V jeho tvorbě se prolínají různé směry moderního výtvarného umění, zejména pop art.

Přijďte do kina nechat se inspirovat...

Tentokrát městem, které leží Znojmu nedaleko, občas s ním lehce soutěžíme, ale tentokrát se pokorně necháme inspirovat. Protože město, které má Dílnu, galerii Závodný, Piršče, Eurotrialog ad. za to stojí!