PechaKucha Night Vol. 6vol. 6

8. 11. 2013
Kino Svět
S kulturou v ulicích

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

Ondřej Kobza

Kavárník Ondřej Kobza, který má za sebou nemálo aktivit. Kromě jeho známé pražské kavárny Café V lese vešel v povědomí zejména s projektem Piána na ulici...

Brno hraje na CITY

Projekt Brno hraje na CITY se snaží prostřednictvím sérií na sebe navazujících kulturních akcí zaujmout mladé lidi a vzbudit tak zájem o město Brno, prostředí, ve kterém žijí a studují. To vše cestou komentovaných prohlídek budov či brněnských oblastí, přednášek, diskuzí i workshopů.

KEIM

Keim je znojemský malíř, který tvoří zejména ve veřejném prostoru. Svojí tvorbou často upozorňuje na neudržovaná místa a budovy, motivuje k jejich rekonstrukci. Kromě plošných záležitostí tvoří také různé prostorové instalace. Ač se může jeho tvorba zdát kontroverzní, jedná se povětšinou o velmi citlivá díla s téměř až patriotistickým přístupem.

Kulturárium o.s.

Toto občanské sdružení se svými aktivitami zaměřuje na víření vod brněnského kulturního akvária (odtud název Kulturárium). Mezi jejich projekty, které se pohybují v oblasti kulturního, společenského i osobního života, patří Degeneration Next, Brněnský Lunapark - aneb divadlo ke kávě, I kráva má svou knihu nebo Vocalfest.

Cooltour Ostrava

Multižánrové centrum Cooltour je první experimentální prostor pro současné umění v Ostravě, které si klade za cíl podporovat začínající umělce a mladé tvůrčí osobnosti, uskutečňovat nebo pomáhat jiným při realizaci společensky prospěšných projektů, rozvíjet nové talenty a obohacovat lokální kulturní prostředí. Nezávislé kulturní centrum je spojením umělecké laboratoře, kulturní instituce a komunitního prostoru a poskytuje zázemí pro setkávání a komunikaci lidí s touhou a potřebou tvořit a přispívat svou činností k budování kvalitního veřejného prostoru města.

Graffiti BOOM

Festival Graffiti BOOM je přehlídkou streetartového umění, zaštítěný Galerií výtvarného umění v Chebu. Snahou celé akce je vytvářet živou galerii nástěnných maleb na vysoké umělecké úrovni působící nejen v kontextu městské výzdoby, ale i výtvarného umění obecně.

Auto*Mat

Sdružení Auto*Mat prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. "Podporujeme veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut. Přinášíme inspiraci z evropských metropolí a aktivizujeme lidi k pozitivní proměně ulic a veřejného prostoru. Dohlížíme na politiky a efektivní využití veřejných peněz. Společně s vámi tvoříme město, ve kterém chceme žít."

Jakub Mareš

Architekt, designér a vizionář Jakub Mareš. Zakládající člen tvůrčí skupiny Posedlí, autor kontejnerové galerie na naměstí v rámci festivalu Cigistock 2009. Nominován na Objev roku, Grafický design roku 2010 a Designér roku 2011 v rámci Czech grand designu - Posedlí. Založil skupiny Popojedem, plzeňskou PechaKuchu, K Světu o.s. a další. Do Znojma přijede prezentovat Kontejnery k světu.

Kukačka

Kukačka je ostravská platforma negalerijní prezentace současného umění, inspirující se hnízdním parazitismem kukačky obecné. V jeho intencích se snaží vstupovat do veřejného prostoru města, který si podmaňuje, využívá jej nebo s ním jen prostě koexistuje.

Roman Týc

Kontroverzní umělec Roman Týc. Do povědomí veřejnosti vešel tím, když v roce 2007 pozměnil v padesáti pražských semaforech pro chodce „poslušné“ siluety panáčků za siluety připodobňující lidi v nečekaných situacích - namísto stojících panáčků panáčka čůrajícího, kakajícího, pijícího z láhve, ležícího, opřeného, sedícího, se psem, s pistolí u hlavy, oběšeného, o berlích bez nohy, i maminku s dítětem...

BoysPlayNice

Fotografické studio BoysPlayNice bylo založeno v roce 2008 MgA Jakubem Skokanem a MgA Martinem Tůmou. BoysPlayNice využívá všech prostředků fotografického média k optimální realizaci každého projektu. Výjimečnost studia je postavena na práci s konceptem(myšlenkou) projektu, na odpovídajícím světelném řešení zadání, na profesionálním stylingu a na optimální, finální postprodukci.

Šestá peča představila inspirativní osobnosti, které pracují s veřejným prostorem a snaží se jej zkulturnit. Umělce i organizátory a aktivisty.