PechaKucha Night Vol. 8vol. 8

9. 5. 2014, 20:20 - 22:30
Znojemský pivovar Hostan

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

Klippa

Designerské studio Klippa vyrábí světla a vázy ze skleněných lahví. Jejich nápad řezat lahve přišel během popíjení vína ve švédském městě Goteborg - odtud název Klippa (švédsky řezat). Recyklací a znovuužitím tak dávají věcem nový význam.

LUCKAVO

LUCKAVO je mladá značka s čele s Lucií Volkovou, vyrábějící autorské porcelánové výrobky. Ve své tvorbě upřednostňuje jednoduchost a čistotu, možnost nechat vyniknout ušlechtilou bělost a čistotu porcelánu.

ArtFashion

Šperkařka Iveta Hlobilová vystudovala turnovskou Střední uměleckoprůmyslovou školu pro výtvarné zpracování kovů a kamenů. Ve své tvorbě kombinuje ručně malované přírodní hedvábí s polodrahokamy a autorským sklem, a barvenými koženými řemínky. Výsledkem jejího snažení jsou kolekce cínovaných šperků.

Jakub Krainer

Jakub Krainer představil na PKN iniciativu Znojmo bez hazadru, která se snaží o regulaci loterií a sázkových heren ve městě.

NAPOLI

NAPOLI je volné seskupení, které tvoří Martina Kupsová, Alžběta Skálová a Alžběta Zemanová.Pohybují se NA POLI ilustrace, designu a autorské i volné tvorby. Věnují se zejména tvorbě knih, ručně zpracovaných s důrazem kladeným na jejich výtvarnou a grafickou úroveň.

Látky podle vás

Ateliér Látky podle vás vyrábí potisk látek na přání. Umožňuje vytvořit vlastní vzor, který lze díky volbě z několika druhů látek využít jak na oblečení, tak kabelky či dekorativní textil.

BABY olé

BABY Olé je značka oblečení pro děti, za níž stojí energická designérka Gema Romero Cervantes. Zakládá si na kvalitě materiálu a propracovaných detailech. Jejím sloganem je „naše kolekce vás a vše děti nesmí nikdy nudit!“.

Auto*mat

Za Auto*Mat přijel prezentovat Vít Masare. Sdružení prosazuje lepší prostředí pro kvalitní život ve městě. Přináší inspiraci z evropských metropolí a aktivizuje lidi k pozitivní proměně ulic a veřejného prostoru. Podporuje veřejnou, pěší a cyklistickou dopravu i rozumné používání aut.

Richard Loskot_Tomáš Petermann

Tomáš Petermann je mladý český architekt. Momentálně pracuje především na uměleckých a architektonických projektech v jeho rodišti – Ústí nad Labem. Spolu s Richardem Loskotem zde například založili alternativní galerii Procházka pod skutečností.

STELLION

Za značkou Stellion se skrývá Anna Mastníková. Zabývá se ilustrací a animovaným filmem. Kromě výtvarné činnosti se také ve volném čase věnuje výrobě originálních broží (zejména z plsti a kůže).

Další PechaKucha Night v rámci znojemského Garage Designu!