PechaKucha Night Vol. 9vol. 9

23. 7. 2014, 20:20
Kino Svět
Znojemská Peča má 2. narozeniny!

Zúčastnění umělci

PKN Znojmo

Petr Kvíčala

Petr Kvíčala patří k významným osobnostem české abstraktní, nezobrazující malby. Na přelomu osmdesátých a devadesátých let byl průkopníkem v objevování a prosazování ornamentu jako jedinečného fenoménu. A protože navíc zkoumal, jak se malba utváří v čase a jak je vymezena v prostoru, došlo k přirozenému posunu jeho tvorby směrem k práci na architektonických projektech, v rámci kterých spolupracoval s významnými českými i zahraničními architekty. Věnuje se také pedagogické činnosti na Fakultě výtvarných umění v Brně, kde vede malířský ateliér.

Lucie Illésová

Mladá fotografka, absolventka oboru fotografie na Fakultě umění a designu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Fotí portréty, reportáž, ale i volnou tvorbu. V poslední době především tanec...

Jakub Konvica

Jakub Konvica představil svoji bakalářskou práci - vizuální identitu projektu Industra, nově vznikajícího brněnského kulturního centra. Proces práce grafického designéra na vytváření identity alternativního prostoru vedeného neziskovou organizací. Identita jako kolektiv lidí, jejich názory a filosofie a především program.

AA

Alex a Artur je italsko-česká umělecká dvojice, která pracuje především ve veřejném prostoru na streetartových principech. Pro jejich přístup je typická směs intuice, promyšlenosti, subtilní poetiky, reakce na podmínky konkrétního a ekologické hlediska, o němž svědčí třeba jejich kakao-graffiti.

Andrea Krejčí

Zakladatelka projektu Umění do Znojma hovořila o motivech vzniku této iniciativy a představila dosažené cíle během dvouletého působení spolku.

Martin Pulicar

Grafik, absolvent brněnské FAVU, který představil svoji diplomovou práci - mapu odvrácené tváře Brna. "Tváře bez make-upu, zastřiženejch trávníků a turistickejch atrakcí. Tváře, která je trnem v oku i pihou krásy zároveň“.

Barbora Zmeková

Barbora je mladá nadaná znojemská architektka, působící v architektonické společnosti ORA. Na PKN prezentovala téma svojé diplomové práce - rekonstrukci bývalého znojemského pivovaru. S projektem hodlá do budoucna nadále pracovat.

Pode Bal

Umělecká skupina Pode Bal funguje od roku 1997 a jejich práce vzešla z kritiky vizuální komunikace. Pravidelně se svým angažovaným uměním zapojuje do diskuze společenského a politického dění v ČR, a do kritiky uměleckých institucí. Jejich nejznámějším projektem je „Malík urvi“, který se dočkal druhého pokračování, a byl prezentován v Centru moderního umění DOX.

Dominik Mareš

Dominik Mareš je český malíř, tvořící v duchu strukturální abstrakce. Do současné doby vystavoval na čtyřech desítkách výstav v ČR a jeho díla byla dokonce zapůjčena pro interér scén filmu Wanted.

Mark Ther

Mark Ther je český výtvarník s německými kořeny. Studoval malbu na Akademii výtvarných umění v ateliéru Vladimíra Skrepla, časem však přešel k tvorbě nových médií (videoartu) pod vedením Michaela Bielického. Jeho krátká šokující videa otevírají sexuální i historická tabu v české společnosti. V roce 2011 mu byla udělena cena Jindřicha Chalupeckého.

Pavlína Prokůpková

Pavlína Prokůpková je znojemská fotografka. Na PKN prezentovala své fotografie v rámci dobročinného Kalendáře pro život.

Jakub Frey

Jakub Frey se věnuje sportovní, reportážní a reklamní fotografii. Od focení extrémních sportů se postupně vypracoval k focení pro přední české magazíny. V současné době pracuje na několika projektech, které budou završeny jeho první publikací.

Znojemská PechaKucha slavila druhé narozeniny! A proto nabídla dva účinkující navíc. Celkem tedy bylo možno zhlédnout 12 prezentací... Poprvé jsme se přesunuli do velkého sálu kina Svět, a přesto jsme se nevešli. Sedělo se na schodech, postávalo v uličkách... Výroční peču zaplnilo 225 diváků, čímž padl nový rekord v návštěvnosti. Ale nejde nám o sbírání rekordů, důležitá byla výborná atmosféra a opravdu vydařené, inspirující prezentace.