5 let Umění do Znojma

25. 7. 2017, 10:00 - 30. 7. 2017, 23:45
Znojmo

5 umělců – 5 dní – 5 obrazů

Spolek Umění do Znojma slaví 5 let působení. Od počátku je naším cílem přinášet současné umění do malého města, přispět k rozvoji kultury ve znojemském regionu, zaujmout veřejnost a stmelit obyvatele historického města zájmem o umění.

Toto výročí oslavíme výtvarným sympóziem, na které jsme pozvali pět umělců. Součástí sympózia je PechaKucha Night, workshop pro děti a beseda s umělci. Klíčovou myšlenkou sympózia je nový pohled na město Znojmo, jež je kulturně izolováno, zejména co se současného výtvarného umění týče. Nabízíme malé, leč historicky významné město jako výzvu site-specific intervence a jako zdroj umělecké inspirace pro tvůrce „odjinud“. Očekáváme nový pohled, tedy pohled pozvaných umělců na město, kraj, lidi. A zároveň také nový pohled místních obyvatel na jejich rodné město skrze umělecké vyjádření. Zamyšlení se nad hodnotami města Znojma, nad jeho potenciálem, minulostí i budoucností.

PROGRAM:

ÚTERÝ 25. 7. příjezd umělců, seznámení s městem.

STŘEDA 26.7. během dne tvoření umělců po městě . 20:20 PechaKucha Night Znojmo Vol. 20 na Káře

Účinkující:

  1. Nikola Logosová – ilustrátorka nominovaná na Czech Grand Design 2016 za knihu „Předvečer svatého Mikuláše“ nebo plakáty pro MeetFactory;
  2. Vágus.cz o nádražkách a jejich vizuální prezentaci;
  3. Jan Pfeiffer – umělec, který se sebevědomě pohybuje napříč různými médii, s oblibou holduje videu, fotografii, animaci či kresbě.;
  4. Kateřina Soukupová, která věnuje autorskému textilu a tvorbě originálních malosériových textílií;

... a 5 účastníků sympózia.

Vstupné 50 Kč.

Po PKN bude následovat koncert Ventolina na Káře. Vstupné 50 Kč.

ČTVRTEK 27.7.

Po celý den pokračování tvoření umělců.

15:00 – 17.00 výtvarný workshop pro děti pod vedením umělců na Káře.

Vstupné 50 Kč.

17:30 beseda s umělci na Káře.

V PÁTEK a SOBOTU naváže spřátelený festival Šramlfest, v rámci jehož dražby uměleckých děl budou vydražena díla vzniklá na sympóziu (výtěžek z dražby přispěje na náklady spojené s organizací sympózia). Pokračovat budou také dílny pro děti i dospělé.

Proběhlé akce

Starší akce: