Život v architektuře

8. 10. 2015, 18:00 - 17. 12. 2015, 20:00
Znojemská Beseda

"Architektura je všude kolem nás, ať už si to uvědomujeme, nebo ne."

Přijďte na naše přednášky a my vám ukážeme, že architektura je všudypřítomná, užitečná a zábavná, že je součástí našich životů. Budeme mluvit o tom, jak ona nás a my zase ji můžeme ovlivňovat.

Cyklus je určen komukoliv, jak zájemcům o studium architektury, milovníkům architektury tak i náhodným kolemjdoucím.

Vstupenky budou v prodeji na místě. 6 přednášek 450 Kč / studenti a senioři 300 Kč 1 přednáška 100 Kč / studenti a senioři 70 Kč

Témata a přednášející:

8.10. Obecný úvod do dějin a teorie architektury / Jan Hora / začínající mladý architekt ze znojemského ateliéru ORA, ve kterém tvoří spolu s Barborou Zmekovou a Janem Veisserem, za sebou mají již několik úspěšných realizací např. rekonstrukci vinného sklepa U Modráka ve Vrbovci nebo rekonstrukci městského domu Unger na Roosveltově ulici ve Znojmě.

22.10. O důležitosti plánu / Ida Chuchlíková / architektka, externě spolupracovala s kanceláří Pavel Hnilička architekti, kde se podílela na tvorbě územních plánů malých obcí, spoluzakladatelka kanceláře IUCH, členka architektonické kanceláře re:architekti, nyní na mateřské dovolené.

5.11. Dějiny veřejného prostoru / Petr Kratochvíl / teoretik architektury a vysokoškolský pedagog, autor mnoha publikací (např. knihy Architektura a veřejný prostor)

19.11. Zahraniční inspirace / Petr Šmídek / redaktor zahraniční rubriky internetového portálu o architektuře www.archiweb.cz

3.12. Architektura v krajině, krajina v architektuře / Jiří Sádlo / geobotanik, v Botanickém ústavu AV ČR se zabývá rostlinnými společenstvy, invazemi nepůvodních druhů a historickým vývojem krajiny a vegetace.

17.12. Nejen o brownfieldech / Adamem Gebrian / teoretik, propagátor a kritik architektury, držitel ceny Architekt roku 2015, člen redakční rady časopisu Era 21, od roku 2009 moderátor vlastního pořadu Bourání na Radiu Wave, na webu Stream.cz uvádí svůj pořad Gebrian vs.

Cyklus přednášek pořádá spolek Umění do Znojma ve spolupráci s Originální regionální architekturou (ORA) za finanční podpory Nadace české architekury, podpory Města Znojma, Znojemské Besedy a agentury Bravissimo.

Proběhlé akce

Starší akce: